Сайт м.Скалат Четвер, 28.03.2024, 11:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Друзі сайту

Меню сайту

Форма входу

Головна » Статті » Туризм

Зелений туризм в Україні

Кілька років тому у сфері туризму України з’явився термін «сільський зелений туризм», чий розвиток прогресує з кожним роком. Традиція сільського зеленого туризму (далі по тексту – СЗТ) у Європі почала розвиватися близько півтора століття тому. Для України вищезгаданий термін новий, проте буде незайвим нагадати, що традиція цього виду відпочинку існує давно з причини гостинності сільських жителів. Наприклад, ще в кінці ХІХ століття на лікування або відпочинок до Карпат у сільські садиби приїздили відомі поети, митці, науковці, політики: І. Франко, Л. Українка, М. Грушевський, В. Гнатюк.

Сьогодні розвитком цієї галузі займається «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні». Ця організація концентрує дані з різних регіонів країни, займається його рекламою і популяризацією, проведенням конференцій і тематичних виставок. Одна із важливих функцій Спілки – тренінги та семінари для господарів садиб, від яких залежить якість прийому гостей-туристів, а, відповідно, популяризація цього виду туризму.

Чим привабливий СЗТ?

«Зелений туризм» – це відпочинок у приватних господарствах сільської місцевості, цікавої туристичними об’єктами. Основне, що приваблює у СЗТ – це комплекс чинників, що сприятливо впливають на людину: оздоровчий, естетичний, пізнавальний. Відпочинок у сільській місцевості – це не курорт із безліччю туристів. Тутешній стан релаксації особливо потрібен жителям міст! Багато туристів із задоволенням зустрічають на селі Новорічні і Різдвяні свята або просто відпочивають у колі друзів чи сім’ї.

Переважно затишна атмосфера підкріплена позитивним емоційним впливом навколишньої місцевості: гір, лісів, річок, озер, моря... Дуже часто для вибору місця відпочинку є важливими саме ландшафти та екологія. Часто господарі окрім наданих умов проживання різних категорій і смачного домашнього (а головне – натурального!) харчування пропонують цілий комплекс додаткового обслуговування: збирання ягід і грибів, екскурсії, походи в гори, риболовлю, що урізноманітнюють і збагачують враженнями відпочинок. А хіба не важливий індивідуальний підхід господарів до кожного свого туриста? Особливо добре у селі почуваються діти, які і молочка домашнього, і медку бджолиного, і яблучко з дерева зможуть спробувати.

Ціни і умови.

Цей вид відпочинку має найдемократичнішу цінову політику. Цінові пропозиції умовно можна поділити на п’ять категорій, залежно від таких умов:

-   побутові – наявність ванни (душу), туалету у самому будинку, а також користування холодильником, газовою або електроплитою;

-   інфраструктура – як далеко розташоване господарство від жвавих трас, річки, лісу, озера чи моря, наявність поряд медпункту, магазину і т.п.;

-   додаткові пропозиції – домашнє харчування, трансфер, екскурсії, походи в гори, вивчення мов, риболовля, катання на конях, домашні овочі і фрукти, молоко, мед;

-   сезон – дорожче може коштувати відпочинок під час Новорічних, Різдвяних і Пасхальних свят, у популярному розвинутому регіоні, дешевше – міжсезоння (весна і осінь);

-   цінність регіону – наявність визначних пам’яток архітектури, цікавих ландшафтів, екологія...

 

Де і як вибрати відпочинок.

Якщо ви вже вирішили наступний уїк-енд чи відпустку використати для відпочинку на селі, то підказок можна знайти декілька. Оскільки поки що туристичні фірми не дуже охоче пропонують такий відпочинок, то рекомендуємо самим зайнятися пошуком – це зовсім нескладно.

Підказка перша: путівники і каталоги із зеленого туризму та журнал «Туризм сільський зелений», що видається Спілкою зеленого туризму. На останній діє передплата і виходить він чотири рази на рік. Подібні каталоги видають і місцеві регіональні організації сільського зеленого туризму. Ці спеціалізовані видання, на нашу думку, є кращими навігаторами, які дають уявлення про регіони та об’єкти відпочинку, їх координати.

Підказка друга: завітайте на сайт Спілки: http://www.greentour.com.ua/ чи знайдіть пропозиції на регіональних Інтернет – сторінках.

Підказка третя: приходьте на туристичні виставки, де обов’язково знайдете «свіжі» пропозиції. До вашого відома, у травні цього року в Києві на території Державного музею архітектури і побуту України з  успіхом пройшла вже третя всеукраїнська виставка-ярмарок «Українське село запрошує». Крім того, що тут представлені відпочинкові пропозиції різних регіонів України, ця виставка є ще й цікавим фольклорним шоу.

Підказка четверта: пропозиції по відпочинку знайдете у центрах туристичної інформації, які з’явилися недавно у деяких обласних центрах.

Що пропонує Україна?

Західний регіон займає переважаюче місце по пропозиціях і попиту. Найбільш популярним районом є Карпати чотирьох областей: Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Чернівецька. Основне, що привертає тут увагу під час відпочинку взимку – це гірські лижі, можливість зустріти Новий рік і колоритні Різдвяні свята, влітку – незвичайні ландшафти, чисте повітря, вода гірських річок. Різноманітності такому відпочинку додає збирання ягід і грибів, походи вугори, виступи «троїстих музик», відвідини унікальних дерев’яних церков. Найпопулярніші центри СЗТ в Карпатах – Яремче, Татарів, Ворохта, Верховина, Косів, Підзахаричі, Путила, Вижниця, Яблуниця, Ясеня, Рахів, Сколе, Славсько. Якість обслуговування у господарствах СЗТ помітно зростає, вдало просувається і справа з добиранням у ці місцевості.

Цікаві пропозиції є по Береговському району Закарпаття. Ця рівнинна місцевість пов’язана з угорською культурою і славиться вирощуванням овочів, фруктів і, звичайно, виноробством. Прикордонний з Польщею Жовківський район Львівської області пропонує відпочинок у господарствах СЗТ поряд із заповідною горбистою місцевістю, Розточчям, цікавої архітектурними пам’ятками, культовими місцями, скелями і гротами.

Південний регіон – це, насамперед, літній відпочинок у Криму. Море, сонце, фрукти це ще не все! Родзинкою Криму є його багатоетнічність. Завдяки СЗТ ви зможете торкнутися до життя общин кримських татар, болгар, німців, греків, пізнати їх культуру і побут, покуштувати страви традиційних кухонь, відвідати відомі пам’ятки природи та історії. Миколаївська область пропонує свої послуги у живописній місцевості села Мигія на берегах Південного Бугу. Тут починається ландшафтний природний парк «Гранітно-Степове Побужжя», відомий багатством флори і фауни на скелястих гранітних теренах каньйону річки. Місцевість просто створена для активного відпочинку, особливо скелелазіння і сплаву по порогах. У селі Покровка Очаківського району, що на території ландшафтного парку «Кінбурнська коса», вам запропонують екзотичний відпочинок серед дикої природи. Асоціація фермерів «Придунав’я» запрошує до унікальних куточків природи Ізмаїльського району Одеської області відвідати біосферний заповідник, систему озер, познайомитися з неповторною культурою і звичаями багатьох націй, які тут проживають.

Поділля заслуговує окремої уваги. Основу цієї історичної території складають три області – Тернопільська, Хмельницька і Вінницька. Незвичайна ця місцевість своїм ландшафтом, сформованим невеликими горами – Кременецькими, Товтрами, Воронякамит, Гологорами, Опіллям і глибокими каньйонами Дністра, Південного Бугу з численними притоками. Через Поділля у сиву давнину проходили торгові шляхи та набігали на Україну турки і татари, тому тут залишилася безліч пам’яток оборонної архітектури, серед яких Кам’янець-Подільська і Хотинська фортеці. Відоме Поділля і спелеологічному світові, адже тут зосередилося більше сотні печер , з яких найвідоміша «Оптимістична», занесена до Книги рекордів Гіннеса, як рекордсмен Європи за довжиною (207 км).

 Все це можна побачити, користуючись послугами сільських господарів. Найвідоміші райони прийому туристів на Тернопільщині – околиці Кременця і Почаєва, а також села каньйону Дністра. Хмельничани пропонують свою гостинність в Кам’янець-Подільському районі та селі Гриців. В останньому додатково пропонується активний відпочинок, освітньо-краєзнавчі програми і програми оздоровлення. Центр відпочинку «Подолянка» на Вінниччині – це можливість порибалити, поподорожувати лісом з ночівлями в наметах, навчитися ліпленню з натуральних матеріалів іграшок і сувенірів, посмакувати смачним домашнім хлібом, спеченим у печі на вугіллі.

У центральному регіоні України теж виділяються кілька територій. Наприклад, Київщина цікава пізнавальним відпочинком недалеко від столиці у Балико-Щучинці Кагарлицького району на живописному березі Дніпра. У цій місцині створюється історико-археологічний комплекс, заснований на матеріалах розкопок поселень трипільської культури. Окремі пропозиції відпочинку в історично відомих місцях знайдете у місті-музеї Переяславі-Хмельницькому.

Полтава для туристів пропонує відпочинок на берегах Хорола, Сули, Псла. Головні центри СЗТ – Великі Сорочинці і Диканька – це місця, пов’язані з великим Гоголем, а поруч і столиця українського гончарства – село Опішня Зінківського району. Щоб відпочинок був ще більше насиченим не варто відмовлятися від активного відпочинку верхи, відвідин пам’яток архітектури і природи, наприклад, садиби Кочубеїв у Диканьці, одного з найбільших у Європі скіфських городищ, ландшафтного парку «Диканьський». Зануритися у часи козацтва зможете завдяки відпочинку в селі Могилів Дніпропетровської області, де на берегах Орілі збереглися дві козацькі церкви і залишки давньої фортеці, а неподалік – Орільський природний заповідник. А побувавши в селі Петриківка, познайомитеся з історією відомого петриківського розпису, почуєте розповіді про козаків і отаманів. Батьківщина Тараса Шевченка і центр козацтва Черкащина запрошує на береги річки Рось у місті Корсунь-Шевченківський. Ви зможете косити сіно і спати на ньому, ловити раків, збирати лікарські рослини.

Східний регіон, Харківщина, пропонує у прикордонних з Росією районах тур «Хозарський шлях» і водний тур «Печенізьке водосховище» з відпочинком на річці Сіверський Донець.

Якщо ж вибір Вас все таки утруднює, звертайтеся до нас і ми обов’язково допоможемо. Не баріться, приїжджайте в українське село, господарі чекають на Вас!
Категорія: Туризм | Додав: skalat (23.05.2008)
Переглядів: 3685 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
05.06.2010
2. Ліна [Матеріал]
А я недавно відпочивала на хуторі біля Диканьки. Дійсно цікаво: є і кімнати для відпочинку, і сауна, басейн. Господиня сама є консультантом по ароматерапії, робить оздоровлювальні масажі . Я раджу. 0993206984

14.03.2009
1. Ольга [Матеріал]
Дійсно Україна - унікальна країна. Дуже шкода що не всі цього розуміють. Кожен регіон нашої країни - унікальна природна і історична знахідка. Ось якось натрапив на сай http://www.at-ua.com/. Він правда ще не зовсім заповнений, але автор працює. так там зібрані чудові історичні пам ятки. Можна орієнтуватись куди поїхати. Раджу.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії розділу
Мои статьи [1]
Туризм [2]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наше опитування
Ваші враження від Скалата
Всього відповідей: 408

Copyright MyCorp © 2024Хостинг від uCoz